تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : admin
حوزه : آموزش
شماره : 3376
تاریخ : 27 دسامبر, 2023 :: 22:47
با تبلیغات محصولت، دیده شو معمولا یکی از بهترین راه ها برای دیده شدن یک کسب و کار بخصوص کسب و کارهای نوپا و استارت آپی کمک گرفتن از شرکت های تبلیغاتی و درخواست مشاوره از آن هاست. گاهی این سوال پیش می آید که چرا باید تبلیغات انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت هدف از تبلیغات، اطلاع رسانی به مخاطبان از طریق روش های مختلف است. زیرا این شرکت ها محصولات و خدمات جدید یک مجموعه را در قالب تبلیغات ارزشمند همراه با خلاقیت بالا نشان می دهند و این راهی است برای متقاعد کردن افرادی که بدنبال محصولات جدید و با کیفیت هستند.

نقش تبلیغات در جذب مشتری موضوع مهمی است که این روزها درباره‌ی آن زیاد صحبت می‌شود و بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ آن را مهم‌ترین عامل موفقیت خود می‌دانند؛ اما تأثیر تبلیغات در جذب مشتریان جدید و افزایش فروش تا چه حد است؟ این موضوع به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بررسی فاکتورهای فروش به شما کمک می‌کند تا از بهترین و تأثیرگذارترین روش تبلیغاتی برای رشد مجموعه‌ی خود استفاده کرده و مخاطبان هدف بیشتری جذب کنید. تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا درباره‌ی این معیارها بیشتر بدانید. نقش تبلیغات در جذب مشتری در دنیای رقابتی امروز، اهمیت و نقش تبلیغات برای رشد و توسعه‌ی کسب‌وکار بر کسی پوشیده نیست. درواقع بیشتر مردم فکر می‌کنند که مزیت انجام این کار، چیزی جز عرضه و معرفی محصول به مخاطبان نیست؛ اما این تنها یک جنبه از ابعاد تبلیغات را تشکیل می‌دهد. جالب است بدانید که تبلیغات خوب از جهات مختلفی حائز اهمیت است، مانند:

 • بازاریابی گسترده
 • هدف قرار دادن مشتریان خاص
 • حفظ مشتریان قبلی
 • معرفی برند
که در ادامه، هر یک از این موارد را بررسی می‌کنیم. بازاریابی بسیاری از افراد تفاوت بازاریابی و تبلیغات را ندانسته و آن‌ها را به اشتباه یکی تصور می‌کنند. درواقع بازاریابی با درنظر گرفتن نیاز مشتری، خدمات یا محصولی را از طریق تبلیغات به او معرفی می‌کند. توصیه می‌شود که برای داشتن آگهی بهتر و مؤثرتر، نیازهای بازار را به‌خوبی در نظر بگیرید. به این ترتیب میزان فروش و جذب مشتریان نیز بیشتر خواهد شد. هدف گذاری روی مشتریان خاص چنانچه از یک استراتژی خوب برای انجام تبلیغات خود کمک بگیرید، مخاطبان هدف یکی پس از دیگری از محصول یا خدمات شما استقبال خواهند کرد و به‌مرور به دایره‌ی مشتریان وفادار شما افزوده خواهد شد. حفظ مشتریان قبلی شاید کمی عجیب‌ به‌نظر برسد، اما شرکت در کمپین‌های تبلیغاتی یکی از راه‌های اصلی حفظ مشتریان است. انجام این کار درواقع به شرکت یا صاحب یک کسب‌وکار کمک می‌کند تا با معرفی چندباره‌ی خود، به‌خوبی در ذهن مخاطب ماندگار شود و او را برای استفاده از خدمات جدید ترغیب کند. معرفی برند نقش تبلیغات در معرفی برند یکی دیگر از جنبه‌های مثبت انجام این فعالیت است. زمانی که شما برای رشد و ارتقای کار خود ارزش قائل باشید و به‌طور مرتب آن را در میان مردم تبلیغ کنید، علاوه‌بر معرفی و شهرت برند، ارزش خدمات خود را در نظر مردم برجسته می‌کنید و به این ترتیب افراد بیشتری از خدمات و محصولات مجموعه‌ی شما استفاده خواهند کرد. تبلیغ به شیوه‌ قدیم یکی از رایج‌ترین انواع تبلیغات شیوه‌ سنتی است که مطمئناً همه‌ شما با آن‌ آشنایی دارید. با این‌که مدت‌زمان زیادی از اجرای این شیوه‌ی تبلیغاتی می‌گذرد؛ اما هنوز هم نقش زیادی در جذب مشتری دارد و بسیاری از کسب‌وکارها برای معرفی محصول و خدمات خود از آن استفاده می‌کنند. بسیاری از مدیران و صاحبان یک برند بر این باورند که نقش تبلیغات سنتی برای مخاطبانی که به اینترنت دسترسی ندارند بسیار پررنگ و بااهمیت است. در این تکنیک بازاریابی، کاربر به‌صورت مستقیم (دیداری و شنیداری) با تبلیغات تعامل برقرار می‌کند؛ ازآن‌جایی‌که تأثیر دیدن یا شنیدن در ماندگاری موضوع در ذهن فرد بسیار زیاد است، می‌توان تا حدودی از جذب مشتریان و استفاده‌ی آن‌ها از خدمات مطمئن بود. نمونه‌های این نوع بازاریابی را حتماً در سطح شهر و اطراف خود دیده‌اید. ازجمله مهم‌ترین روش‌های تبلیغ سنتی می‌توان به بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات بر روی کاغذ مانند روزنامه و مجله، تبلیغ رادیویی یا تلویزیون، سرویس‌های پیام‌رسان، تبلیغات پستی، چاپ تراکت و بروشور اشاره کرد. تبلیغ به شیوه‌ی جدید تبلیغ مدرن یکی دیگر از انواع تبلیغات است که این روزها بسیار موردتوجه‌ی صاحبان شرکت‌ها و مشاغل قرار گرفته است و نقش زیاد و چشمگیری در جذب مخاطبان دارد. مهم‌ترین مزیت تبلیغ با این روش فراگیر بودن آن است. یعنی این تکنیک بازاریابی به مکان و زمان محدود نیست و همه‌ی کسانی که با اینترنت سروکار دارند می‌توانند تبلیغ را در قالب‌های مختلف مشاهده کنند. روش‌های مختلفی برای اجرای تبلیغ مدرن وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:
 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی: امروزه با گسترش فضای وب و اپلیکیشن‌های اجتماعی، کمتر کسی پیدا می‌شود که اهمیت نقش تبلیغات در این رسانه‌ها را انکار کند، چراکه این روزها تلفن‌های همراه در دست همه‌ی مردم است و بیشتر آن‌ها عضو شبکه‌های اجتماعی هستند. اهمیت تبلیغات مدرن در این رسانه‌ها به‌قدری زیاد است که کارشناسان به‌طور مداوم بر فعالیت در این پلتفرم‌ها تأکید دارند.
 • وب‌سایت مارکتینگ: طراحی وب‌سایت و فروش خدمات یا محصولات در آن به‌عنوان یکی از مدرن‌ترین شیوه‌های حضور در اینترنت، شناخته می‌شود. موفقیت در این شیوه‌ی تبلیغاتی نیازمند تولید محتوای قوی و کارآمد است. زمانی که کار تولید محتوا به‌خوبی انجام شود، گوگل نام سایت شما را در لیست بهترین سایت‌های اینترنتی قرار می‌دهد و به این ترتیب مشتریان زیادی جذب آن خواهند شد. روش‌های مختلفی برای رشد و ارتقای یک وب‌سایت وجود دارد. می‌توان بهسفارش و خرید رپورتاژ آگهی و تبلیغات گوگل به‌عنوان مهم‌ترین راه‌های کسب موفقیت در این حوزه، اشاره کرد.
 • بازاریابی تصویری و درج در سایت‌های تبلیغاتی: بازاریابی تصویری یکی دیگر از بهترین روش‌های جذب مشتری است که تأثیر و اهمیت آن را نمی‌توان نادیده گرفت. روش‌های مختلفی برای تولید محتوای صوتی و تصویری وجود دارد که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد، برجسته بودن نقش تبلیغات ویدئویی است، چراکه مشتریان محصولات یا خدماتی را که در قالب یک پیام ویدئویی دریافت می‌کنند بهتر به ذهن می‌سپارند و احتمال خرید آن‌ها بیشتر خواهد شد.
 • رپورتاژ آگهی: یکی دیگر از شیوه‌های تبلیغاتی مدرن که این روزها بیشتر از قبل به آن توجه می‌شود و بسیار پرطرفدار شده،رپورتاژ آگهی است. همان‌طورکه می‌دانید، مردم تبلیغات مستقیم و کسل‌کننده را اصلاً دوست ندارند و حتی به آن توجهی نمی‌کنند. رپورتاژ به شما کمک می‌کند تا محصول یا خدمات خود را در قالب یک راهکار به مخاطب معرفی کنید؛ بدین ترتیب کاربر به‌راحتی به یک مشتری وفادار تبدیل و نقش تبلیغات ملموس‌تر خواهد شد.
 • ایمیل مارکتینگ: بازاریابی ایمیلی معمولاً با سه هدف جذب مشتریان، ارائه خدمات یا محصولات و معرفی برند انجام می‌شود. در این تکنیک بازاریابی پیامی گروهی به جمعی از مشتریان قبلی و مخاطبان دیگر ارسال می‌شود و آن‌ها را به استفاده از خدمات مجموعه یا داشتن تعامل بیشتر با کسب‌وکار ترغیب می‌کند.
نحوه یک تبلیغ خوب برای جذب مشتریان وفادار اولین و مهم‌ترین رکن یک تبلیغات خوب و اثرگذار، بیان ساده‌ی آن آگهی است. به بیان دیگر معرفی باید به ساده‌ترین شکل ممکن انجام شود تا همه‌ی مخاطبان بتوانند منظور و هدف تبلیغ را درک کنند. مورد دوم نقش تبلیغات در جذب مشتری است. به این معنا که بازاریابی باید به‌نحوی انجام شود که بیشتر مخاطبان را به خود جذب کرده و نیاز به استفاده از محصول را در آن‌ها ایجاد کند. فراموش نکنید که یک تبلیغ خوب و موثر وسوسه‌انگیز است. به این شکل که با برجسته‌سازی ویژگی‌های محصول، ارزش و اعتبار خاصی به آن می‌بخشد و استفاده از آن را درنظر مخاطب بسیار الزامی می‌کند. مورد مهم دیگر وجود نکات آموزشی و ارائه راهکار به مشتری است. تبلیغی که محور اصلی آن صرف معرفی محصول یا خدمات به مشتری باشد، در نظر مخاطبان اصلاً جالب نیست. وجود نکات آموزشی مهم و تأثیرگذار ارزش و اهمیت تبلیغات را دوچندان می‌کند. نکته‌ی مهم و آخری که درخصوص نقش تبلیغات باید به آن توجه داشت، واقعی بودن تبلیغ است. به این معنا که آگهی خوب ویژگی‌ها و قابلیت‌های محصول را به‌طور اغراق آمیز بزرگ‌نمایی نمی‌کند و درباره‌ی آن به مخاطبان دروغ نمی‌گوید. چنانچه کیفیت محصول یا خدمات با آگهی مطابقت نداشته باشد، مشتری برای بار دیگر به شما اطمینان نمی‌کند. ۳ نکته‌ی مهم تبلیغاتی که تأثیر زیادی در جذب مشتری دارند! همان‌طورکه می‌دانید، روش‌های مختلفی برای تبلیغات کارآمد وجود دارد که انتخاب بهترین نوع آن باتوجه‌به محصول و خدمات مجموعه تعیین می‌شود. نکته‌ی مهمی که درخصوص اجرای یک تبلیغات خوب و مؤثر باید به آن توجه داشته باشید، ایجاد احساس نیاز در مخاطب است. برای انجام این کار حتما ۳ نکته مهم را درنظر بگیرید:
 1. تعیین هدف
 2. شناخت مخاطب
 3. میزان هزینه
در ادامه هر یک از این موارد را شرح می‌دهیم. تعیین هدف اولین و مهم‌ترین گام برای افزایش نقش تبلیغات در جذب مشتری و افزایش فروش، تعیین هدف است. هرگز و هرگز بدون داشتن یک هدف مشخص به کمپین‌های تبلیغاتی وارد نشوید، چراکه در این صورت بازخورد خوبی در انتظار شما نخواهد بود. درواقع شما باید بدانید که از تبلیغ چه می‌خواهید و قرار است که چه خدماتی را به مشتری عرضه کنید تا موفق شوید. شناخت مخاطب یک تبلیغ هدفمند با شناخت مخاطب هدف همراه خواهد بود. سن و جنسیت دو عامل مهمی هستند که در به‌کارگیری ایده‌های مختلف و افزایش نقش تبلیغات باید مورد توجه قرار بگیرند. با در نظر گرفتن این موضوع ویژگی‌های محصول را بررسی و باتوجه‌به آن احساس نیازی در مخاطب هدف ایجاد کنید. به این ترتیب از تأثیر تبلیغات مطمئن خواهید شد. میزان هزینه شاید کم‌اهمیت به‌نظر برسد اما تعیین مبلغ هزینه قبل از اجرای تبلیغات از اهمیت زیادی برخوردار است. حتی اگر بهترین شیوه و پلتفرم تبلیغاتی را برای معرفی کسب‌وکار خود انتخاب کرده باشید، اما نتوانید از پس هزینه‌های آن بربیایید، کار تمام است. تبلیغات به‌هیچ‌وجه مؤثر و کارآمد نخواهد بود. با در نظر گرفتن بودجه می‌توانید نوع آگهی را با دقت و وسواس بیشتری انتخاب کنید و درنهایت از نتیجه راضی‌تر باشید. تأثیر انواع تبلیغات در فروش کالا همان‌طورکه در قسمت‌های قبلی نیز به آن اشاره شد، نقش تبلیغات در جذب مشتری جدید بسیار زیاد است. افزایش مشتریان مجموعه نیز به‌معنای افزایش فروش محصول و کسب اعتبار برند در میان مخاطبان است. درواقع اگر تبلیغات به‌شکل درستی انجام شود، نتیجه‌ی آن در افزایش فروش محصولات یا خدمات قابل ملاحظه خواهد بود. نظر شما درباره‌ی تأثیر تبلیغات در افزایش فروش چیست؟ آیا واقعاً تبلیغات موثر می‌تواند یک مجموعه را به اهداف خود نزدیک‌تر کند؟ منبع: خبرآنلاین

© 2024 تمام حقوق این سایت برای دیده شو محفوظ می باشد.